Porady

Jacuzzi z dodatkiem Air Blower czy bez? Który model wanny spa z hydromasażem wybrać?

całoroczne jacuzzi ogrodowe nad jeziorem polska center spa
  1. Co to jest Air Blower?
  2. Różnica pomiędzy zewnętrzną wanną spa z pompą powietrza i bez niej?
  3. Zalety kąpieli perełkowej?

 

Zapewne zwróciliście uwagę, że niektóre z modeli w naszej ofercie ogrodowych wanien jacuzzi oznaczone są dodatkiem AB. Co kryje się pod tymi literami i jakie ma znaczenie dla nas jako użytkowników wanny spa? W tym artykule postaramy się odpowiedzieć na wszystkie Wasze pytania.

 

Czym zatem jest Air Blower w wannie spa?

Air Blower to nic innego jak pompa powietrza, której zadaniem jest wytwarzanie drobnych pęcherzyków powietrza, dotleniających wodę w naszym jacuzzi. W materiałach branżowych, możecie również spotkać się z określeniem nadmuch powietrza lub kąpiel perełkowa. Air Blower stanowi zazwyczaj wyposażenie dodatkowe jacuzzi i uzupełnia podstawowe pompy wodne, np. cyrkulacyjną, masującą.

Dzięki specjalnej instalacji, podgrzane, sprężone powietrze wtłaczane jest do wody poprzez dedykowane dysze o różnej średnicy, które najczęściej rozmieszczone są w dnie wanny spa. Dysze powietrzne, podobnie jak dysze wodne, powinny być wykonane z najwyższej jakości stali, która zapewnia im znacznie dłuższą żywotność niż tworzywo sztuczne.

Należy przy tym pamiętać, że dysze powietrzne i wodne spełniają zupełnie inne zadanie podczas seansu spa w naszym całorocznym jacuzzi ogrodowym. Zwyczajowo, w specyfikacji technicznej są one wymieniane osobno, tak z nazwy jak i ilości. Przykładem jest m.in. jeden z naszych modeli minibasenów spa: CS-01 AB, wyposażony w 80 dysz wodnych i 16 dysz powietrznych.

 

domowe jacuzzi ogrodowe

 

Na czym polega różnica pomiędzy wanną spa z pompą powietrza i bez niej?

Bez względu na to, który model wanny spa z hydromasażem Wybierzecie, każdy spełni swoje zadanie jako miejsce relaksu i regeneracji. To prawda. Jeśli jednak zastanawiacie się czy wybrać model jacuzzi z pompą powietrza czy bez niej, rekomendujemy wybór tego pierwszego. Dlaczego? Odpowiedź jest prosta, choć nie pozbawiona przysłowiowego “ale”.

Zacznijmy jednak od zalet dodatkowego nadmuchu powietrza w wannie spa. Sam hydromasaż pomoże nam wypocząć i zregenerować swoje ciało, ale w połączeniu z bąbelkami powietrza pozwoli nam osiągnąć maksimum korzyści z seansu spa w naszym jacuzzi ogrodowym.

 

Zalety kąpieli w wodzie nasyconej bąbelkami powietrza?

Tzw. kąpiel perełkowa nie tylko dotlenia naszą skórę, ale również potęguje i wzmacnia efekt masażu strumieniami wody. Drobne pęcherzyki powietrza znacznie delikatniej oddziałują na nasze ciało, pozwalając mu jeszcze efektywniej poddać się leczniczemu i kojącemu hydromasażowi. Maleńkie bąbelki poprawiają mikrokrążenie, stymulują metabolizm, przyczyniają się do zmniejszenia cellulitu i rozstępów. Pomagają usuwać toksyny z organizmu i oczyszczać skórę. Duet wody i powietrza pomaga niwelować objawy schorzeń kręgosłupa, stawów, mięśni, a nawet depresji.

Wtłaczane do ciepłej wody powietrze ma jeszcze jedno bardzo ważne zadanie. Pozwala nam dłużej cieszyć się kąpielą w naszym całorocznym jacuzzi bez odczuwania zaduchu.

 

Jakie są zatem ewentualne minusy? Właściwie nie ma żadnych. Jedyną niedogodnością, która może dokuczać bardziej wrażliwym osobom jest nieco wyższy poziom hałasu generowanego podczas wtłaczania powietrza do wody. Z doświadczenia wiemy jednak, że naprawdę rzadko zdarza się, aby ktoś odczuwał związany z tym dyskomfort podczas kąpieli w swoim jacuzzi.
Jak w przypadku każdego zabiegu hydroterapii, także podczas kąpieli we własnym jacuzzi na tarasie należy pamiętać o ograniczeniach dotyczących kobiet w ciąży, osób dotkniętych przewlekłymi chorobami skóry, nadciśnieniem, miażdżycą lub niewydolnością oddechową.

 

Jeśli chcielibyście dowiedzieć się więcej na temat specyfikacji technicznej naszych minibasenów spa, zapraszamy do kontaktu z naszymi specjalistami z zespołu Center Spa.