Porady

Ekspert podpowiada: Jak przygotować nasze jacuzzi ogrodowe do przerwy zimowej?

serwis i pielegnacja wanny jacuzzi centerspa

Z doświadczenia wiemy, że wielu z Was zadaje sobie szereg pytań odnośnie zakresu niezbędnej pielęgnacji i serwisowania jacuzzi ogrodowych. Towarzyszą Wam one przez cały czas podejmowania decyzji i realizowania swoich marzeń o własnym ogrodowym spa.

Uwierzcie nam, a naprawdę wiemy o czym mówimy – to dość proste i niewymagające specjalnych kompetencji zadanie. Oczywiście nie każdy ma ochotę, albo co więcej czas aby się tym zająć jak należy – absolutnie to rozumiemy. Z zasady w czasie obowiązywania gwarancji zalecamy sezonową obsługę naszych jacuzzi poprzez nasz autoryzowany serwis CenterSpa – jest to przede wszystkim gwarancja Waszego spokoju.

Nierzadko również wanna spa z hydromasażem jest prezentem dla ukochanych rodziców lub dziadków, którzy niekoniecznie muszą mieć już siły aby podejmować się takich zadań. Dlaczego jednak nie mieliby korzystać z dobroczynnego oddziaływania ciepłej kąpieli i prozdrowotnego wpływu hydromasażu? Tu również wychodzimy naprzeciw Waszym potrzebom! Nasi doświadczeni serwisanci dostępni są na terenie całego kraju i pozostają do Waszej dyspozycji.

 

Całoroczne jacuzzi ogrodowe – jak o nie zadbać jesienią?

Jeśli więc nie zamierzacie użytkować swojego jacuzzi w sezonie zimowym, październik i początek listopada to najlepszy moment na jego pielęgnację i osuszenie przed zimowaniem. Jeżeli mieszkacie w rejonach bardziej podatnych na niskie temperatury i przymrozki możecie zaplanować to w swoim grafiku już na przełomie września i października i odpowiednio wcześniej umówić się na wizytę serwisanta.

Bez względu na to, czy podejmiecie się tego zadania osobiście czy zlecicie je specjalistom, warto mieć świadomość jak powinno przebiegać prawidłowe przygotowanie naszej ogrodowej wanny spa do sezonu zimowego. Podpowiemy Wam więc o czym należy pamiętać i jak wygląda ten proces krok po kroku. Pamiętajcie aby zapoznać się również z wytycznymi swojego dostawcy jacuzzi. Niektórzy z dystrybutorów i producentów zalecają bowiem indywidualne procedury serwisowe i pielęgnacyjne, których zastosowanie jest obligatoryjne dla ważności gwarancji.

 

Przygotowanie jacuzzi ogrodowego do zimowania – krok po kroku

W pierwszej kolejności należy całkowicie opróżnić jacuzzi z wody, a następnie dokładnie umyć całą nieckę wanny spa oraz obudowę. W tym celu rekomendujemy zastosowanie środków chemicznych przeznaczonych do czyszczenia i pielęgnacji wanien z hydromasażem i spa. Aby uniknąć zarysowania powłoki niecki jacuzzi zalecamy również stosowanie miękkich ściereczek.

Kolejnym krokiem jest dokładne osuszenie niecki naszego jacuzzi. Przy ładnej, słonecznej pogodzie możemy pozostawić je do naturalnego wyschnięcia lub osuszyć przy pomocy miękkiej, chłonnej ściereczki. Nie zapominajmy również o pielęgnacji zewnętrznej obudowy wanny oraz elementach takich jak dysze, fontanny czy panel sterujący.

 

oproznianie jacuzzi z wody przed sezonem zimowym

Opróżnianie jacuzzi z wody | fot. CenterSpa

 

W następnej kolejności usuwamy całą wodę z instalacji hydraulicznej wanny spa obejmującej rury, pompy, grzałkę oraz kolektory wodne. Proces ten jest szczególnie ważny. Zabezpiecza bowiem nasze jacuzzi przed ewentualnym uszkodzeniem podzespołów w przypadku zamarznięcia wody znajdującej się w układzie.

Głównie dlatego, naszym klientom rekomendujemy wykonanie tego typu prac serwisowych przez autoryzowany serwis. Czynności te wymagają bowiem znajomości układu hydraulicznego urządzenia i zasad jego działania.

 

 

Czynnością, o której wydawałoby się nie trzeba przypominać, a jednak rzeczywistość pokazuje co innego, jest zabezpieczenie naszego jacuzzi przed zalaniem wodami opadowymi. Na takie ryzyko narażone są przede wszystkim jacuzzi, które znajdują się w pobliżu architektury ogrodowej, elewacji budynków lub wysokich drzew. Pamiętajmy, że nieszczelne pokrycie jacuzzi lub jego brak spowoduje gromadzenie się wody opadowej wewnątrz niecki. To z kolei może doprowadzić do powstania zmarzliny, co w konsekwencji grozi uszkodzeniem powłoki niecki naszej wanny spa lub elementów jej wyposażenia. Co ważne, tego typu sytuacje z zasady traktowane są jako uszkodzenia mechaniczne, powstałe na skutek zaniedbania właściciela jacuzzi. Tym samym nie są rozpatrywane z tytułu gwarancji ze strony dystrybutora czy producenta.

Prawidłowe przygotowanie jacuzzi ogrodowego do przerwy zimowej gwarantuje nam, że przed kolejnym sezonem nie powinny zaskoczyć nas żadne przykre niespodzianki. Zadbajmy więc o to, aby proces ten przeprowadzić zgodnie z zasadami ogólnymi i/lub wytycznymi dystrybutora lub producenta.
Właściwie zaopiekowana wanna spa będzie Wam służyć latami, dostarczając wielu okazji do relaksu i regeneracji naszego organizmu.

Jeśli macie jakiekolwiek wątpliwości lub pytania – skontaktujcie się z nami i opowiedzcie nam o nich. Przygotujemy dla Was indywidualną ofertę serwisową, która pozwoli zapomnieć o wszelkich kwestiach pielęgnacyjnych lub sezonowych przeglądach Waszych jacuzzi.