Porady

Personalizacja jacuzzi ogrodowego. Jak wybrać jacuzzi idealne? (Część I)

domowe jakuzi ogrodowe

Wybór właściwego modelu jacuzzi ogrodowego uzależniony jest od wielu czynników. Wynikają one zarówno z naszych preferencji i oczekiwań jak i możliwości finansowych. Nierzadko decydującym warunkiem okazuje się też architektura naszego tarasu lub ogrodu czy kolor obudowy wanny spa. Czynników warunkujących nasz ostateczny wybór jest naprawdę wiele. Dzielą się na te istotne i te o mniejszym znaczeniu, pozwalające na uzyskanie kompromisu.
Dziś skupimy się na jednej z elementarnych kwestii – docelowego przeznaczenia użytkowego naszego ogrodowego spa.
Jak łatwo się domyślić, wyróżniamy 2 podstawowe cele, którym może służyć ogrodowa wanna spa:

  • użytkowanie prywatne
  • użytkowanie publiczne np. usługi hotelarskie, centrum spa, fizjoterapia

W zależności od tego, do jakich celów będziemy wykorzystywać jacuzzi całoroczne powinniśmy skupić się na konkretnych jego cechach.

 

Twoje wyobrażenie idealnego rytuału spa we własnym jacuzzi?

W pierwszym przypadku punkt wyjścia stanowi określenie liczby osób, które będą korzystały z naszego jacuzzi ogrodowego. Warto zastanowić się i odpowiedzieć na pytanie czy będzie to tylko najbliższa rodzina? A jeśli tak to czy planujemy korzystać z jacuzzi jednocześnie z dziećmi, czy osobno. Czy odwiedzający nas przyjaciele i dalsza rodzina również będą korzystać z naszej zewnętrznej wanny spa z hydromasażem, czy też nie. Decyzje te są dalece indywidualne i powinny zaspokajać nasze rzeczywiste wyobrażenia oraz oczekiwania. Z doświadczenia wiemy, że większość klientów uważa, że każdy domownik powinien znaleźć dla siebie miejsce w jacuzzi. Są jednak i tacy, którzy dzielą czas na cieszenie się z kąpieli spa przez dorosłych domowników i dzieci – zwłaszcza te nastoletnie. Ostateczny wybór należy do Was i tylko do Was.

 

idealna wanna spa z hydromasazem

Wybór jacuzzi ogrodowego to złożony proces. Zaufaj profesjonalistom i posłuchaj ich rad. | fot. CenterSpa

 

Wiemy, że ta z pozoru prosta matematyka w zderzeniu z perspektywą wydania kilkudziesięciu tysięcy złotych wcale nie jest taka łatwa. Zebraliśmy kilka argumentów, które powinny pomóc Wam w podjęciu decyzji odnośnie ilości i rodzaju miejsc w Waszym przyszłym jacuzzi ogrodowym.

Po pierwsze różnica w ilości wody niezbędnej do napełniania jacuzzi ogrodowego 4-, 5- lub 6-osobowego jest znikoma. Koszty utrzymania, serwisowania i eksploatacji również pozostają na tym samym poziomie. Jedyną, choć kluczową różnicę stanowi tak naprawdę cena, którą musimy ponieść na początku naszej przygody z własnym ogrodowym spa. Różnice cenowe pomiędzy jacuzzi ogrodowymi tej samej klasy, przeznaczonymi dla 4 lub przykładowo 7 osób mogą sięgać od kilku do kilkunastu tysięcy.

 

Dlatego też należy dokładnie przeanalizować perspektywę użytkowania naszej wanny spa przez naszą rodzinę lub przyjaciół. Pamiętajmy, że planując prywatną strefę spa w swoim ogrodzie lub na tarasie realizujemy swoje długoterminowe marzenia o luksusie resortu spa wprost z katalogu turystycznego. Korzystanie z relaksacyjnego rytuału spa powinno kojarzyć się nam wyłącznie z błogim wypoczynkiem, niekoniecznie poprzedzonym walką z drugą połową o jedyną leżankę lub losowaniem wolnego miejsca w wannie spa pomiędzy dziećmi.

Jeśli natomiast nie przewidujemy jednoczesnego korzystania z jacuzzi z naszymi niemal dorosłymi dziećmi czy przyjaciółkami podczas babskiego wieczoru, warto zastanowić się nad wyborem 2- lub 3-osobowej wersji całorocznego jacuzzi ogrodowego, wyposażonej w dwie komfortowe leżanki i np. jedno wygodne siedzisko – na wypadek gdybyśmy chcieli mieć możliwość wykorzystania wszystkich opcji hydroterapii. 2-osobowe jacuzzi ogrodowe zapewni nam nie tylko bardziej kameralną atmosferę, ale również pozwoli przez długi czas popijać bardzo dobrego szampana podczas kąpieli spa. Jego cena będzie bowiem odczuwalnie niższa od modeli 4-, 5- czy 7-osobowych.

 

Jacuzzi w agroturystyce lub na hotelowym tarasie

Wybierając model jacuzzi ogrodowego przeznaczonego dla odwiedzających nas klientów skupmy się na wersjach wieloosobowych, wyposażonych wyłącznie lub przede wszystkim w wygodne siedziska. Takie jacuzzi pozwoli jednocześnie korzystać z kąpieli spa większej ilości osób. Oczywiście, jeśli wanna spa ma stanowić uzupełnienie oferty dedykowanej dla maksymalnie 2 osób, np. apartamenty VIP przeznaczone dla 2 osób z jacuzzi na wyłączność, powinniśmy wybrać mniejszy model, który nie tylko będzie atrakcyjniejszy cenowo, ale również mniej wymagający eksploatacyjnie.
W przypadku usług noclegowych/hotelarskich lub stricte spa, zalecamy wybór jacuzzi bez opcji Air Blower, który charakteryzuje podwyższony poziom hałasu mogący skutecznie utrudniać lub wręcz zakłócać komunikację pomiędzy kąpiącymi się osobami. Alternatywnie, celem osiągnięcia pożądanego poziomu nasycenia wody powietrzem rekomendujemy zastosowanie zaworów napowietrzających.
Czym są zawory napowietrzające? To urządzenia, dzięki którym powietrze trafia do pompy od strony ssącej. W efekcie pompa zwiększa swoją wydajność, jednocześnie napowietrzając wodę i dotleniając naszą skórę.

 

Czy to już koniec? Skądże! Jak wspominaliśmy we wstępie, lista istotnych czynników, które powinny warunkować nasz ostateczny wybór konkretnego modelu wanny spa jest znacznie dłuższa. Wśród najważniejszych kwestii wymienić należy m.in. założenie czy nasze jacuzzi ogrodowe ma nam służyć wyłącznie do relaksu czy również do hydro- i fizjoterapii? Jakiego rodzaju masażu i funkcji dodatkowych oczekujemy? Wreszcie, jakimi warunkami technicznymi w zakresie hydrauliki i elektryki dysponujemy na docelowym miejscu montażu?
O tym jednak opowiemy Wam przy następnej okazji.

Tymczasem zapraszamy do zapoznania się z naszą kolekcją zewnętrznych wanien spa, które wyróżniają się najlepszymi parametrami technicznymi. Jesteśmy do Waszej dyspozycji telefonicznej i mailowej. Opierając się na kilkunastoletnim doświadczeniu w zakresie użytkowania i eksploatacji całorocznych jacuzzi ogrodowych pomożemy Wam dokonać najlepszego możliwego wyboru.

Zaufanie i satysfakcja naszych klientów jest najlepszą rekomendacją jakości oferowanych przez nas ogrodowych wanien spa z hydromasażem. Dlatego chętnie dzielimy się z Wami naszą wiedzą, dobierając model najbardziej odpowiedni do Waszych realnych potrzeb.