Porady

Jak dbać o higienę wody w publicznym jacuzzi?

jacuzzi ogrodowe dotykowy panel sterujacy

Masz pensjonat lub hotel i oferujesz cudowny hydromasaż w profesjonalnym jacuzzi? A może wynajmujesz domek letniskowy z całoroczną wanną jacuzzi? Zastanawiasz się, czy codzienna pielęgnacja wanny z hydromasażem jest właściwa i wystarczająca, aby zapewnić Twoim gościom pełnowartościowy i bezpieczny seans hydroterapii? Podpowiemy Ci najważniejsze zasady.

 

Z własnego doświadczenia i bezpośrednio od naszych klientów wiemy, że utrzymanie czystości wody w jacuzzi w tego typu obiektach jest dużo większym wyzwaniem niż w wannach spa użytkowanych prywatnie. Nie trudno zgadnąć, że większa ilość osób korzystających z naszego jacuzzi oraz to, że często są one dla siebie zupełnie obcymi osobami podnosi poprzeczkę jeśli chodzi o konieczność starannego dbania o higienę i jakość wody w wannie dżakuzi. Jednocześnie charakter usługi wymusza na nas zapewnienie im poczucia najwyższego bezpieczeństwa i komfortu podczas seansu hydroterapii. Bez wględu na poziom trudności, jest to więc niezwykle istotny czynnik, dzięki któremu Wasi goście będą bardzo zadowoleni z pobytu i owiedzą Was ponownie, lub polecą znajomym.

Istnieje kilka zasad, które pozwolą nam utrzymać krystaliczną wodę w naszym jacuzzi i zapewnić najwyższą jakość usługi. Oto one.

 

Po pierwsze zalecane jest, by przed seansem w wannie spa wziąć prysznic i nie stosować balsamów, ani innych kosmetyków pielęgnacyjnych do ciała, ponieważ standardowo zawierają one tłuszcze, które z kolei pienią się w wodzie. Taki gęsty kożuch piany z pewnością nie wzbudza zaufania wśród amatorów kąpieli w dżakuzi. Dla wygody gości i w trosce o czystość wody warto więc zapewnić w bezpośrednim otoczeniu naszej wanny jacuzzi dostęp do natrysku/-ów. Pamiętajmy także o przygotowaniu zwięzłej i prostej instrukcji obsługi wanny jacuzzi oraz wypunktowaniu najważniejszych zasad korzystania z niej i umieszczeniu ich w widocznym miejscu.

 

Po drugie, regularne badanie parametrów wody jest niezbędne dla zdrowia i bezpieczeństwa klientów oraz żywotności naszego całorocznego dżakuzi. Badanie możemy przeprowadzać za pomocą pasków testowych lub gotowych zestawów dostępnych w sklepach z akcesoriami basenowymi. Częsta kontrola poziomu pH, chloru i całkowitej zasadowości pozwala na szybką reakcję oraz zapobiega rozwojowi bakterii i innych szkodliwych mikroorganizmów. Pamiętajmy, że pH wody powinno być utrzymywane między 7,0 a 7,4 ponieważ ten właśnie zakres jest najbardziej komfortowy w środowisku basenowym. Zbyt kwaśna lub zasadowa woda może podrażnić skórę.

Szczegółową instrukcję jak prawidłowo przeprowadzić pomiar poziomu pH i chloru w jacuzzi lub basenie ogrodowym znajdziecie w dedykowanym poście na naszym blogu. Dla Państwa wygody przygotowaliśmy materiał video, w którym krok po kroku badamy i korygujemy jakość wody w jacuzzi. Link do filmu znajduje się we wspomnianym poście. Można obejrzeć go również bezpośrednio na naszym oficjalnym kanale YouTube.

 

Poza wspomniamymi kwestiami, bradzo ważne jest także regularne sprawdzanie i czyszczenie filtrów. Jeśli jednak wolicie ułatwiać sobie życie, warto rozważyć zainstalowanie filtra piaskowego. Zapewnia on najskuteczniejszą filtrację wody, a przy tym jest łatwy w utrzymaniu czystości – wystarczy go opłukać pod bieżącą wodą lub uruchomić tryb samoczyszczenia.

W przypadku wanien jacuzzi zlokalizowanych na zewnątrz, pamiętajmy również, aby po zakończeniu seansu spa, zabezpieczać jacuzzi pokrywą. Pozwoli to skutecznie zapobiec przedostawaniu się zanieczyszczeń do wody.

Aby zrelizować powyższe zalecenia dobrze jest przygotować system lub procedury monitorowania jakości wody oraz rozwiązywania problemów, które ewentualnie mogą się pojawić. Może to obejmować zatrudnienie profesjonalnego serwisu, którego zadaniem bedzie regularna kontrola i konserwacja spa, lub przeszkolenie personelu w zakresie obsługi i reagowania na potrzeby klientów.

Coraz bardziej popularnym rozwiązaniem jest zainstalowanie wi-fi w celu zdalnego monitorowania ustawień wanny i temperatury wody. Warto przy tym przypomnieć, że im cieplejsza woda, tym większe ryzyko rozwoju bakterii, dlatego zaleca się obniżać temperaturę wody o kilka stopni, gdy goście nie korzystają z naszego jacuzzi.

 

Postępując zgodnie z naszymi wskazówkami możecie zapewnić swoich gości, że jacuzzi jest nie tylko czyste, ale przede wszystkim bezpieczne, a sam seans hydroterapii profesjonalny i absolutnie komfortowy. To z pewnością zachęci ich do pozytywnych recenzji Waszych obiektów i zapewni stałych klientów, ponieważ chętniej odwiedzą sprawdzoną lokalizację, w której czują, że ich zdrowie i satysfakcja są wysoko cenione.

Jeśli macie jakieś pytania, lub chcecie skonsultować się przed wyposażeniem Waszego pensjonatu lub agroturystki w profesjonalne jacuzzii – jesteśmy do dyspozycji.

Zespół CenterSpa