Porady

Hydroterapia w ogrodzie. Dlaczego warto mieć profesjonalne jacuzzi ogrodowe.

jacuzzi ogrodowe w projekcie z ogrodem na ty

Jakie zalety ma jacuzzi ogrodowe? Co daje nam hydroterapia? Dlaczego warto zainwestować w profesjonalną wannę spa z hydromasażem? Między innymi na te pytania odpowiemy Wam w dzisiejszym poście będącym wprowadzeniem do naszego nowego projektu.

Miło nam bowiem poinformować, że wraz z Tomkiem Szostakiem, twórcą popularnego bloga „Z ogrodem na Ty”, przygotowujemy dla Was wyczerpujące kompendium wiedzy na temat hydroterapii i wanien spa z hydromasażem, z naszym flagowym modelem CS-66 w roli głównej.

Zapraszamy Was do śledzenia naszego wspólnego projektu: Hydroterapia w ogrodzie.

 

10 najważniejszych faktów, które powinniście wiedzieć o hydroterapii i jacuzzi ogrodowym.

Hydroterapia, znana również jako wodolecznictwo, to alternatywna metoda fizykoterapii, która istnieje od czasów starożytnych. Jej podstawą jest zewnętrzne użycie wody w odpowiedniej
temperaturze lub z wykorzystanie ciśnienia strumienia wody. Poniżej przedstawiamy Wam 10 ciekawostek dotyczących tej dziedziny.

1. Podstawowym celem hydroterapii jest profilaktyka. Zabiegi wywołują miejscowe i ogólnoustrojowe zmiany w tkankach, poprawiając tym samym funkcje narządów i odporność organizmu.

2. Każdy z nas znajdzie u siebie dolegliwość, w której hydroterapia znajdzie swoje zastosowanie. Zakres schorzeń jest bardzo szeroki, są to np.: nerwice lękowe, permanentny stres, schorzenia układu krwionośnego, obrażenia narządów ruchu, przewlekłe bóle oraz bezsenność.

3. Co ciekawe wspomaga również odchudzanie. Zwiększone krążenie spowodowane hydromasażem ułatwia procesy trawienne, a resztki i pozostałości procesu metabolizmu są szybciej eliminowane.

4. W wodolecznictwie wykorzystywane są fizyczne i chemiczne właściwości wody we wszystkich stanach skupienia. Ciepła woda ma działanie odprężające, zimna w stanie stałym działa jak akupunktura, natomiast woda w stanie ciekłym dociera do każdego zakamarka naszego ciała stymulując je niczym masaż.

5. Istnieje ponad 100 różnych technik hydroterapeutycznych, w tym kąpiel perełkowa (tzw. Air Blower), hydromasaż, kąpiele solankowe lub aromatyczne, które z powodzeniem możecie stosować w naszych wannach.

6. Przegląd systematyczny hydroterapii w latach 2009-2010 wskazał jej skuteczność w osiąganiu krótkotrwałego łagodzenia bólu i poprawy sprawności ruchowej u pacjentów z trudnościami w chodzeniu.

7. Charakterystyczną cechą akwaterapii jest to, że intensywność stymulacji można zmieniać na wiele sposobów, dzięki czemu właściwości zabiegu można dobrać indywidualnie do potrzeb. Stopniowe różnicowanie dawek pozwala dostosować parametry do własnych upodobań.

8. Woda jest idealnym środowiskiem dla rehabilitacji, umożliwia nam bezpieczne poruszanie się w stanie nieważkości, zapobiegając przeciążeniom stawów i mięśni.

9. Hydroterapia jest również powszechnie stosowana w leczeniu zaburzeń rozwojowych u dzieci. Woda dzięki swoim właściwościom umożliwia przeprowadzenie terapii ruchowej i poprawia funkcjonowania układu nerwowego.

10. Hydroterapię stosuje się nie tylko w celach leczniczych, ale również w kosmetycznych, takich jak poprawa wyglądu skóry przez jej ukrwienie, czy redukcja cellulitu.

 

Dzięki nam stymulujące działanie wody stosowane w sanatoriach i salonach SPA możecie zorganizować w domowym zaciszu. W naszych jacuzzi zaznacie prozdrowotnych właściwości hydromasażu i luksusowego rytuału odprężającego.

Zespół CenterSpa

 

domowe jacuzzi - profesjonalny seans hydroterapii

Montaż jacuzzi ogrodowego CS-66 | fot. CenterSpa