Porady

Prozdrowotne korzyści płynące z kąpieli w jacuzzi ogrodowym.

dzakuzi ogrodowe cs-01 wroclaw

Z powodu chronicznego braku czasu coraz częściej staramy się stworzyć w swoich domach prywatną przestrzeń przeznaczoną do odpoczynku i relaksu. Jednym z coraz bardziej popularnych elementów domowej strefy relaksu i wellness stają się ogrodowe wanny z hydromasażem, umożliwiające relaks i dające poczucie estetyki.

Jednak hydroterapia w wannie dżakuzi to nie tylko mile spędzony czas w towarzystwie rodziny lub przyjaciół. Nie wszyscy wiedzą, że seanse w ciepłej wodzie w profesjonalnych wannach spa często stosowane są w zabiegach rehabilitacyjnych i fizjoterapii.

Nasze całoroczne minibaseny z hydromasażem pozwolą Wam korzystać z jego prozdrowotnych właściwości w domowym zaciszu – w zacisznym kącie ogrodu lub w przyciemnionym świetle na tarasie.

Czy warto zainwestować w zakup całorocznego ogrodowego jacuzzi?

Zakup całorocznego jacuzzi ogrodowego to inwestycja w nasze własne, jakże bezcenne zdrowie. Ze względu na poziom cen jakie osiągają profesjonalne wanny spa, wiele osób rozkłada tą decyzję na czynniki pierwsze, analizując wszystkie za i przeciw. Tym razem skupmy się zatem na prozdrowotnych argumentach, które niewątpliwie przemawiają na korzyść wanien jacuzzi.

Po pierwsze, regularne sesje w ciepłych bąbelkach wyraźnie obniżają poziom stresu, dodają energii i z całą pewnością odprężają. Ale korzyści z profesjonalnego masażu wodnego jest znacznie więcej.

Woda wypuszczana pod wysokim ciśnieniem masuje mięśnie powodując ich odprężenie i rozluźnienie, niweluje obrzęki kończyn oraz uciążliwe bóle pleców. Jest również zbawienna przy wszelkiego rodzaju kontuzjach.
Kąpiele wodne są szczególnie zalecane dla osób starszych, a także tych z nadwagą i urazami stawów, ponieważ dzięki wyporności wody ciało jest lżejsze a stawy mniej obciążone. Seanse w jacuzzi ogrodowym wspomagają leczenie rwy kulszowej, wszelkich zwyrodnień stawów, reumatyzmu, czy zapalenia żył. Co ciekawe, bywają też pomocne przy bólach głowy.

 

Dlaczego ciepła kąpiel w wannie jacuzzi jest tak dobroczynna?

Wszystko za sprawą tego, że masaż – tak generowany przez dysze wodne, jak i powietrzne – powoduje rozszerzenie się naczyń krwionośnych, co z kolei wzmaga przepływ tlenu i składników odżywczych. Zwiększona ilość tlenu poprawia natomiast wentylację płuc.
Pobudzenie krążenia wpływa korzystnie na wygląd skóry, ujędrnia ją i dotlenia. Efekt ten potęguje szczególnie tzw. kąpiel perełkowa, o której więcej piszemy m.in. tutaj

Ponadto ucisk wody na ciało usprawnia przepływ limfy, co skutecznie pomaga w walce z cellulitem. Otwierają się pory, rozszerzają się naczynia włosowate, poprawia się metabolizm, a to z kolei wspomaga organizm w usuwaniu toksyn, dlatego będzie przydatny dla osób zrzucających wagę, kobiet wracających do formy po porodzie i osób trenujących – szczególnie w kontekście niwelowania zakwasów.

Zwiększone usuwanie toksyn dzięki kąpieli w wannie dżakuzi będzie pożądanym efektem także dla osób z zaburzeniami pokarmowymi. Pobudzony układ trawienny pracuje lepiej i poprawia się perystaltyka jelit.

 

Coś dla ciała, coś dla duszy,,, Czyli poziom endorfin, a jacuzzi ogrodowe.

Ciepła woda usprawnia nie tylko ciało, ale zbawiennie wpływa również, lub przede wszystkim na duszę. Kąpiel w wannie spa powoduje wydzielanie się serotoniny, dzięki czemu przyczynia się do obniżenia stresu i ograniczenia stanów lękowych. Przyjemne rozgrzanie naszego organizmu w całorocznej wannie spa poprawia też jakość snu, dlatego seanse w jacuzzi są zalecane m.in. osobom cierpiącym na bezsenność.

Od czasów starożytnych wiadomo, że regularny relaks w wodzie ma pożyteczny wpływ na nasze zdrowie psychiczne. Znikają nerwowość, rozdrażnienie, czy apatia. Pojawia się wyciszenie, spokój i balans.

Hydromasaż stosowany jest także wspierająco w terapiach schorzeń takich jak miażdżyca, niedokrwistość, artretyzm i niedowład. Wytwarzana podczas pracy wanny spa para oczyszcza również zatoki i inhaluje, a efekt zintensyfikuje możliwość zastosowania aromaterapii. Ta znana metoda terapeutyczna wykorzystująca kojącą moc olejków eterycznych ma szereg zastosowań, a dodana do kąpieli w domowej wannie spa dopełnia cały rytuał relaksacyjno – zdrowotny.

 

Podświetlenie wanny spa i jego znaczenie dla jakości rytuału spa

Uzupełnieniem aspektów terapeutycznych jest zastosowana w każdej wannie chromoterapia, czyli leczenie kolorami. Wpływ barw na zdrowie i psychikę został doceniony już w starożytności, a obecnie są one wykorzystywane w kosmetologii i medycynie. Lampa LED generuje kilka kolorów, które mają właściwości dermatologiczne, detoksykujące, kojące, czy bakteriobójcze.

 

chromoterapia w jakuzzi czyli terapia swiatlem

Kolorowe podświetlenie dna wanny | fot. CenterSpa

Zawsze jest jakieś ale…

Pomimo wielu zalet regularnych kąpieli w ogrodowej wannie z jacuzzi, jak wszystko masaż wodny ma również kilka przeciwwskazań. Pamiętajmy, że nie powinny go stosować osoby z rozrusznikiem serca i epilepsją, a schorzenia i wyjątkowe stany organizmu takie jak:

  • nadciśnienie tętnicze
  • zakrzepica
  • nowotwór
  • żylaki
  • niektóre choroby skóry
  • ciąża

każdorazowo wymagają konsultacji z lekarzem przed skorzystaniem z seansu w ogrodowej wannie z hydromasażem.

 

Zabiegi w wannach masujących dostępnych w sanatoriach, czy salonach spa są drogie , a przy tym wymagają regularności. Nasze wanny spa pozwolą Wam korzystać z leczniczych właściwości o dowolnej porze, bez wychodzenia z domu i bez obaw o higienę użytkowania.